Tradycyjna kuchnia japońska w restauracji Tosushi

Sushi to tradycyjna japońska potrawa, której bazę stanowi gotowany ryż zaprawiony octem. Dania uzupełniane są o owoce morza, ryby, wodorosty nori oraz liczne dodatki. Sushi to podstawa orientalnej kultury Japonii, którą poznać można odwiedzając restaurację Tosushi.

Tradycyjne sushi

Japonia to kraj wyspiarski o górzystym ukształtowaniu terenu. Zawiera liczne obszary żyznej ziemi, które zajęte są przez tarasowe uprawy ryżu. Ze względu na ciepły prąd morski, okoliczne wody Japonii obfitują w ryby, skorupiaki oraz plankton. Tak szeroka dostępność owoców morza i ryżu powoduje, że kuchnia japońska już od stuleci zdominowana jest przez sushi. Do spożywania tradycyjnych azjatyckich najczęściej używa się pałeczek. Posiłki klasycznie podawane są razem z sosem sojowym, ostrym chrzanem wasabi oraz marynowanym imbirem. Ich przyrządzeniem zawsze powinien zajmować się odpowiednio wyspecjalizowany kucharz. Kluczową umiejętnością jest rozpoznanie dobrej jakości składników, posiadających wyraźne walory smakowe oraz odpowiedni zapach.

Sushi w Piasecznie

Oferujące pyszne sushi Piaseczno to miasto, gdzie skosztować można najlepszych specjałów japońskiej kuchni. Ekskluzywna restauracja Tosushi to doskonałe miejsce do spożycia pysznego sushi - zarówno w gronie bliskiej osoby, jak i współpracownika lub partnera biznesowego. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby zorganizować w Tosushi urodziny lub inne spotkanie dla większej grupy. Zatrudniamy kucharzy wyspecjalizowanych w tradycyjnej kuchni japońskiej, którzy są w stanie przygotować najlepsze dania w oparciu o wyselekcjonowane składniki i sprawdzone przepisy.

Składniki sushi

Poza rybami, do sushi dodawane są krewetki, kałamarnice, ośmiornice, ikra oraz inne owoce morza, a także grzyby, warzywa, ziarna sezamowe czy sfermentowana soja, czyli tofu. Kluczowe znaczenie ma zastosowanie odpowiedniego gatunku ryżu. Do przygotowania sushi wykorzystuje się ryż o krótkich ziarnach, którego konsystencja nieco różni się od ryżu długoziarnistego. Ocet może być gotowany razem z ryżem, bądź też dodany później. Ryż i mięso zawijane są w arkusze glonów morskich nori. Dawniej były one zeskrobywane ze ścian doków, a następnie rozwijane i suszone na słońcu. Obecnie nori uprawiane jest przemysłowo, dzięki czemu glony dostępne są w formie gotowych, wyciętych arkuszy.

Restauracja japońska Tosushi

W menu restauracji Tosushi znaleźć można wiele pysznych dań japońskich do wyboru. Podajemy m.in. futomaki, sashimi, kompletne zestawy sushi, potrawy kuchni ciepłej oraz dania dla dzieci. Oferujące doskonałe sushi Piaseczno to miasto, gdzie zamówić można dostawę niezwykle lekkich oraz pożywnych dań. To doskonała okazja do poznania orientalnej kultury, będącej zaprzeczeniem zachodniego stylu odżywiania. Azjatycką kuchnię warto konsumować zarówno w stylowo urządzonej restauracji Tosushi, jak i domowym zaciszu. Tosushi zajmuje się bowiem dostawą sushi na zamówienie - na terenie Piaseczna, Nowej Iwicznej, Bobrowca, Magdalenki, Lesznowola oraz Raszyna. Oferujemy również możliwość rezerwacji stolika.